ما هو الطارد؟

ما هو الطارد؟

اکسترودر چیست ؟ یکی از مباحث و موضوعات بسیار مهم در صنعت ماشین سازی ، اکسترودر می باشد . در این مقاله سعی بر این داریم تا در مورد این صحبت کنیم که اکسترودر چیست ؟ و انواع اکسترودر را معرفی کنیم . پس با ما همراه باشید.

گروه مهندسی و ماشین سازی کشاورز با سابقه بیش از 30 سال فعالیت در حوزه ماشین آلات صنایع پلاستیک آماده خدمت رسانی و مشاوره به شما عزیزان می باشد.

گروه مهندسی و ماشین سازی کشاورز ضمن ساخت ماشین آلات صنایع پلاستیک، تامین کننده و توزیع کننده قطعات دست اول مورد نیاز این رشته های صنعتی نیز می باشد. اولین موردی که بصورت خیلی حرفه ای مورد توجه است تامین انواع سیلندر مارپیچ برای اکثر فعالیتهای اکستروژنی می باشد. سیلندر مارپیچ برای فعالیتهایی مانند تولید لوله پلی اتیلن و پلی پروپیلن ،تولید نایلن و نایلکس، انواع لوله و شلنگ پی وی سی، انواع پانل پی وی سی ، چوب پلاست و بسیاری فعالیتهای محدودتر مانند تولید نی نوشابه و فوم پروفیل پلی استاریرن (قاب عکس )و غیره توسط این گروه مورد توجه است و تامین می گردد.

 

 

در کنار تامین انواع سیلندر مارپیچ باید از انواع گیربکس های اکسترودری هم یاد کرد. گیربکس تیپ ZLYJ با مدلهای ۱۱۲،۱۳۳،۱۴۶،۱۷۳،۱۸۰،۲۰۰،۲۲۵،۲۵۰،۲۸۰، ۳۱۵،۳۳۰،۳۷۵،۴۲۰،۴۵۰ با نسبت های ۱۰،۱۲/۵،۱۴،۱۶،۲۰ که در ساخت اکسترودرهای تک مارپیچ کاربرد دارند. برای اکسترودرهای دوپیچ کونیکال نیز از تیپ SZ استفاده می شود که اکثرا مدلهای SZ45,SZ51,SZ55,SZ65,SZ80 مورد استفاده قرار می گیرد.

تامین این قطعات برای ساخت انواع اکسترودرها در مجموعه کشاورز کاربرد دارند و همچنین با توزیع آنها به واحدهای ماشین سازی داخلی جهت ساخت اکسترودر و حتی توزیع بین واحدهای تولیدی بعنوان قطعات یدکی جهت حفظ تداوم تولید محصولات در کشور نیز از اهداف گروه مهندسی و ماشین سازی کشاورز می باشد.

اکسترودر ماشینی است که به آمیزه لاستیکی و پلاستیکی تجزیه شده نیرو واردساخته تا با فشار در انتهای دستگاه از میان یک قالب عبور نموده و محصولی نواری شکل با سطح مقطع خاص تولید نماید.

ماشینهای اکسترودر با کاربردهای متنوع بطور گسترده در صنعت لاستیک و پلاستیک مورد استفاده قرار میگیرند.

در خط تولید، ماشینهای اکسترودر برای شکل دهی اولیه لاستیک و پلاستیک جهت عملیات بعدی و نیز برای شکل دادن به محصولات نهائی مورد استفاده قرار میگیرند.

کلیه این کاربردها باعث می شوند که نیازهای عملی هر کاربرد خاص در ماشین طراحی شود و طیف گسترده طرحهای موجود ماشینهای اکسترودر نیز منعکس کننده همین مطلب است.

 

 

یکی از مهمترین ویژگی پلیمرها و به ویژه پلاستیک ها سهولت شکل پذیری آنهاست. در بعضی حالات، قطعات نیمه کاملی نظیر ورقه ها یا میله های تولید شده، متعاقباً با استفاده از روشهای متداول ساخت، مانند جوشکاری یا ماشین کاری به قطعه نهایی تبدیل می شود. اما در بسیاری مواقع، قطعه نهایی، علیرغم برخورداری از شکلی تماما پیچیده، طی یک مرحله تولید می شود.

عملیات حرارت دادن، شکل دادن و خنک کردن ممکن است (مثل تولید لوله به روش اکستروژن) به دنبال یکدیگر و بدون وقفه (Continuous) انجام شود و یا ممکن است طی مراحلی ناپیوسته، زمانگیر و تکرار شونده (مانند عملیات تولید تلفن خانگی به روش قالبگیری تزریقی) صورت پذیرد که در بیشتر موارد، فرایند به طور خودکار انجام شده برای تولید زیاد بسیار مناسب است.

اکسترودر یعنی مجموعه محفظه و ماردون که می توان به عنوان بدنه و واحد اصلی تولید قطعاتی با اشکال مختلف به کار برد. اکسترودرها به دو گروه اکسترودر تک ماردونه و اکسترودر دو ماردونه تقسیم بندی می شوند. اکسترودر ماردونه سه قسمت مجزا دارد ناحیه تغذیه Feed Zone. ناحیه تراکم و فشردگی Compression Zone و ناحیه اندازه گیری و سنجش.

اکسترودر تک ماردون (مارپیچ)

اکسترودرهای تک مارپیچ عمدتا برای تولید انواع لوله های پلی اتیلن می باشد که از ویژگی های خاصی برخوردار است که بارزترین آنها ظرفیت تولید بالا,طول عمر بالا,کیفیت تولیدات بالا که پاسخگوی تمامی تست های استاندارد می باشد.این اکسترودرها بدون استفاده از تغذیه گراویمترها کنترل شده و همچنین اکسترودر تک مارپیچ قادر است فرایند اکستروژنی مواد را بدون تلورانس قابل توجه انجام می دهد به طوری که هم همزمان مصرف مواد و انرژی را بهینه می کند.طراحی این مارپیچ ها توسط گروه مهندسی و ماشین سازی کشاورز انجام شده و طی ۱۰ سال بهینه گشته است.

برای مشاهده مشخصات اکسترودر تک مارپیچ کلیک کنید.

اکسترودر تک مارپیچ

اکسترودر تک مارپیچ

 

اکسترودر دو ماردون (مارپیچ)

اکسترودر دو مارپیچ کونیکال برای تولید لوله PVC کاربرد دارد. کیفیت بسیار بالای اکسترودر,مارپیچ با طراحی عملی وساخت پیشرفته برای قالب گیری, اطمینان بالایی را برای فرابند کارآمد تولید PVC تضمین می کند.این نوع اکسترودرها برای تولید انواع لوله,پروفایل و پنل ودیوارپوشها حتی محصولات چوب پلاست بسیار موثر است.

برای مشاهده مشخصات اکسترودر دو مارپیچ کلیک کنید.
اکسترودر دو مارپیچ

اکسترودر دو مارپیچ

گروه مهندسی و ماشین سازی کشاورز علاوه بر ساخت انواع اکسترودر ؛ توانایی راه اندازی خطوط تولید اکستروژنی از جمله خطوط لوله(پلی اتیلن و پلی پروپیلن و پی وی سی ، انواع خطوط گرانول پلی اتیلن و پی وی سی و انواع خطوط نوار آبیاری بغل دوخت و پلاک دار ، انواع خطوط چوب پلاست و پانل پی وی سی و ورق فوم پی وی سی ، انواع خطوط نایلون کشاورزی و نایلکس و بسیاری خطوط دیگر را نیز دارد.
گروه مهندسی و ماشین سازی کشاورز با سابقه بیش از ۳۰ ساله و  با دانش مهندسی تنها وارد کننده سیلندر و مارپیچ با نقشه ، طراحی، کیفیت ، پخت و عمر طولانی است. و دارای تجربیات طولانی در زمینه ساخت ماشین آلات خط تولید لوله های پلی اتیلن بوده و دستگاههای ساخته شده توسط این گروه مورد توجه و استفاده بسیاری از تولید کنندگان قرار گرفته است.

شما عزیزان میتوانید برای دریافت قیمت و همچنین اطلاعات فنی بیشتر با کارشناسان ما در مجموعه مهندسی و ماشین سازی کشاورز از طریق شماره تلفن هایی که در قسمت تماس با ما سایت وجود دارد تماس برقرار کنید.

*کیفیت اتفاقی نیست *

گروه مهندسی و ماشین سازی کشاورز

به امید موفقیت برای تمام عزیزان

اضافه کردن یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد