الکتروموتور چینی

الکتروموتور چینی

الکتروموتور چینی چیست؟

موتور الکتریکی ساخت چین یکی از پرکاربرد ترین محصولات صنعتی در ایران بوده که به دلیل کیفیت مناسب و قیمت به صرفه، از پرفروش ترین ها هم شناخته میشود. الکتروموتور انرژی الکتریکی را به مکانیکی تبدیل میکند. به عبارتی تامین کننده نیرو مکانیکی برای چرخش جسم مورد نظر میباشد. این موتورها انواع مختلفی دارند که به صورت دقیق تر در مقالات الکتروموتور AC و الکتروموتور DC بیان شده است. به طور کلی محبوبیت الکتروموتور های چینی در موتورهای با توان پایین میباشد.

کاربرد الکتروموتور چینی

الکتروموتور چینی هم مانند سایر الکتروموتور ها در دستگاه های صنعتی زیاد مورد استفاده قرار میگیرد. مانند دستگاه تراش، هواكش صنعتی، موتور ماشین لباسشویی، ماشین ظرف شویی، آزمایشگاه ها و بسیاری از جاهای دیگر. همچنین بسیاری از الکتروموتور های چینی را در کنار گیربکس های صنعتی نصب میکنند مانند گیربکس سه محور اکسترودر. در این حالت الکتروموتور نیرو برای چرخش چرخ دنده ها گیربکس را به آن منتقل کرده و گیربکس این نیرو را تقویت کرده و به حدی میرساند که مارپیچ اکسترودر بتواند با سرعت مطلوب بچرخد.

کاربرد الکتروموتور چینی

کاربرد الکتروموتور چینی

کاربرد الکتروموتور چینی

کاربرد الکتروموتور چینی

 

 

 

 

 

 

ویژگی ها الکتروموتور چینی

به طور کلی الکتروموتور های چینی فناوری به روز و خوبی دارند که میتواند کیفیت را تضمین کند. البته برند هایی هم هستند که به پای الکتروموتور های اروپایی نمیرسند ولی از نظر قیمت ، ارزشش رو دارند. همین موضوع فضا را بسیار رقابتی میکند. تا الان تقریبا بیش از  60 سال است که موتورهای الکتریکی چینی در بازار های صنعتی جهان جای خود را پیدا کرده اند.

از دیگر ویژگی های الکتروموتورها چینی میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

 • تسهیل انتخاب موتور با دانستن حداکثر توان الکتریکی موتور
 • سرعت تولید بهینه
 • بالا بردن میزان اتوماسیون

الکتروموتور چینی چگونه کار میکند؟

وقتی ولتاژ در منبع تغذیه تامین میشود، یک جریان در پیچه استارت شروع شده که به دلیل مقاومتی که در این پیچه وجود دارد، ولتاژ افت میکند. این تغییر ولتاژ سبب ایجاد جریان شده که این جریان به نسبت مقاومت موجود در پیچه خود به ولتاژ تغذیه تبدیل میشود و باعث افزایش ولتاژ میشود. این تغییرات انرژی الکتریکی را به مکانیکی تبدیل میکند.

برای اطلاع دقیق تر از نحوه کارکرد الکتروموتور حتما به دو مقاله الکتروموتور AC و الکتروموتور DC مراجعه کنید.

 

کارکرد الکتروموتور چینی

کارکرد الکتروموتور چینی

انواع الکتروموتور چینی

الکتروموتورها چینی را از نظر فاز، توان، دور خروجی، جنس پوسته و در نهایت برند تولیدی میتوان تقسیم بندی کرد.

 • فاز : الکتروموتور جریان مستقیم یا غیرمستقیم به صورت تک فاز یا سه فاز
 • توان: از نظر قدرت و توان، موتورهای الکتریکی چینی با توان زیر 1 کیلووات تا 400 کیلووات موجود است. هر کدام برای صنایع خاص خود کاربرد دارند.
 • دور خروجی : موتورهای الکتریکی ساخت چین از نظر دور خروجی بازه 750 تا 3000 دور بر دقیقه را دارا میباشند. این خود نشان دهنده تنوع گسترده این موتور ها میباشد.
 • پوسته خارجی : الکتروموتور های چینی از جنس بدنه چدنی یا آلومینیومی میباشند.
 • برند : در حال حاضر برندهای چینی معتبر که در ایران نیز بسیازی از کالاهای آنها به فروش میرسد شامل :
 1. الکتروموتور کاجیلی (KAIJIELI)
 2. الکتروموتور جیلیم (JLEM)
 3. الکتروموتور ارسم (ERCEM GUANGLU)
 4. الکتروموتور استریم (STREAM)
 5. الکتروموتور ایده آل (IDEAL)
 6. الکتروموتور جی ام کو (J.M.Co)
 7. الکتروموتور ایمپکس (IMPEX)
انواع الکتروموتور چینی

انواع الکتروموتور چینی

 

خرید الکتروموتور چینی

الکتروموتورهای چینی با برند ها و مشخصات متفاوتی در بازار ایران به فروش میرسند. اما از بین این همه مدل باید کدام را انتخاب کرد؟ قبل از خرید الکتروموتور چینی چند مورد را باید بررسی کنید :

کاربرد : ابتدا باید بدانید این موتور را برای کجا میخواید؟ چه کارکردی را ازش انتظار دارید بنابراین نیاز دارید که چه توانی را داشته باشد.

نوع موتور : بسته به نوع جریان ورودی به موتور و کاربرد مطلوب باید الکتروموتور چینی ACیا DC سه فاز یا تک فاز انتخاب کنید. موتورهای سه فاز معمولا بازه توان متنوع تری دارند.

ولتاژ مناسب : هر موتور برای فرکانس خاصی طراحی شده است که در کاتالوگ یا پلاک روی موتور مشخص شده است.

توان : قدرت موتور و توان خروجی آن باید نیرو مورد نیاز را تامین کند. بازه این توان ها برای هر برند متفاوت است و حتما بیشترین توان را در نظر بگیرید. برای انواع الکتروموتور تک فاز و سه فاز چینی این بازه میتواند از 0.09 تا 450 کیلووات باشد.

دور خروجی : سرعت خروجی موتور بسیار مهم است. تعداد دور خروجی موتور بسته به چند پل بودن آن متفاوت است. مثلا برای 2 پل، 3000 دور بر دقیقه و برای 8 پل، 750 دور بر دقیقه میباشد.

درجه حفاظتی : بیانگر میزان مقاومت موتور در برابر نفوذ آب و گردوغبار است که با IP نشان داده میشود.

کلاس حرارتی : با دانستن این مشخصه ، میدانید که موتور از چه دمایی بیشتر نباید کار کند. اگر موتور در دمایی بالاتر از کلاس حرارتی کار کند، سیم پیچ ها آسیب میبیند.

جنس پوسته : الکتروموتور های چینی با توان های بالاتر از جنس چدن و برای کاربرد های سبک تر با توان پایین از جنس بدنه آلومینیومی استفاده میشود.

جنس سیم پیچ : معمولا در الکتروموتور های چینی جنس سیم پیچ ها مسی یا آلومینیومی میباشد. واضح است که جنس مسی کیفیت بالاتری دارد.

برند : همان طور که در بالا گفته شد در ایران برند های معتبر چینی که موتورالکتریکی تولید میکنند بسیار زیاد است. به طور کلی برای کاربرد های سنگین با توان بالا از برند های کاجیلی، جیلیم و ارسم خرید کنید. اما برای موتورهای با قدرت پایین از برند استریم و ایده آل خرید کنید که قیمت مناسب تری دارند.

خرید الکتروموتور چینی

خرید الکتروموتور چینی

فروش الکتروموتور چینی

در زیر 10 تا از برترین برند های دیگر از تولید کنندگان الکتروموتور چینی را مشاهده میکنید. این تولیدکنندگان توانسته اند به خوبی جای خود را در بازار پیدا کنند و بهترین الکتروموتور ها را بفروشند.

 1. Greensky Power
 2. CTB
 3. Shenzhen Guanhong Technology
 4. Changzhou Sunrise Electric Motor
 5. Jiangsu Hilair Electromechanical Technology
 6. Wenling Xinnuo Electric Motor
 7. Fuding Brothers Power
 8. Jiangsu Dazhong Electric Motor
 9. Zhejiang Yinda Machine Electricity
 10. Zhejiang Kailida Technology
برند های معتبر تولیدکنندگان الکتروموتور چینی

برند های معتبر تولیدکنندگان الکتروموتور چینی

قیمت الکتروموتور چینی

قیمت الکتروموتور چینی بسته به توان، جنس پوسته و برند تولیدی متفاوت است. همان طور که در بالا گفته شده موتورهای برند کاجیلی، جلیم و ارسم که برای توان های بالا کاربرد بیشتری دارندف گران تر هستند. در حالی که برند استریم و جمکو برای توان های پایین از قیمت و کیفیت مطلوبی برخوردار میباشند.

اجزا الکتروموتور چینی

این موتورها از سه بخش اصلی تشکیل شده‌اند: استاتور، روتور و سیستم تغذیه.

استاتور:  قسمت ثابت موتور است که با قطعاتی به نام “پیچ‌ها” تشکیل شده‌است. این پیچ‌ها تحت تأثیر جریان الکتریکی قرار گرفته و میدان مغناطیسی ایجاد می‌کنند.

روتور:  قسمت متحرک موتور است که در داخل استاتور قرار دارد.

وقتی که میدان مغناطیسی از سمت استاتور به روتور منتقل می‌شود، جریان‌های متغیر در روتور ایجاد می‌شوند که باعث جریان‌های مغناطیسی در آن می‌شوند. این تداخل مغناطیسی باعث چرخش روتور می‌شود و در نتیجه، موتور به حرکت در می‌آید.

اجزا موتور الکتریکی به صورت دقیق تر با تصویر واضح در مقاله الکتروموتور AC توضیح داده شده است.

اجزا اصلی الکتروموتور

مشخصات فنی الکتروموتور چینی

موتورهای الکتریکی چینی انواع متفاوتی دارد. هر کدام از این محصولات با توجه به کاربردی که دارد قطعا مشخصات خاص خود را هم دارا می باشد. اما در این قسمت جهت اطلاع بیشتر شما مشخصات فنی الکتروموتور تک فاز چینی را عنوان نموده ایم تا بتوانید قبل از خرید از آن استفاده نمایید:

 • محدوده توانی ۰,۲۵ تا ۴ کیلوات
 • دور خروجی(rpm) ۳۰۰۰ , ۱۵۰۰
 • ولتاژ (Volt) ۲۲۰
 • جنس بدنه چدن و آلومینیوم
 • کلاس حرارتی F
 • جنس سیم پیچ مس
 • کلاس کاری Duty S۱
 • نحوه نصب B۳, B۳۵, B۱۴, B۳۴
 • کلاس حفاظتی IP۵۴ و IP۵۵
 • استاندارد ISO ۹۰۰۱ , ISO ۲۰۰۱

الکتروموتور چینی سه فاز و تک فاز

الکتروموتور تک فاز بیشتر در لوازم خانگی و یا در صنعت های کوچک که دارای برق ورودی تک فاز هستند کاربرد دارد. در حالی که الکتروموتورهای سه فاز از بازه توانی بیشتری برخوردار هستند و برای مصارف صنعتی سنگین تر استفاده میشوند.

الکتروموتور کاجیلی

الکتروموتور کاجیلی

نمایندگی الکتروموتور چینی در ایران

همانطور که قبلا گفته شد برند های معتبر زیادی هستند که الکتروموتور های چینی با کیفیت مورد قبول را تولید میکنند. بعضی از این برند ها دارای نمایندگی در ایران نیز میباشند برای مثال برند کاجیلی در منطقه یک نمایندگی دارد.

وارد کننده الکتروموتور چینی

بسیاری از تولید کنندگان صنعتی و واردکنندگان ، علاوه بر قطعات مورد نیاز خود، الکتروموتورهای چینی را نیز وارد میکنند. حال بسته به سفارش مشتری و یا شرایط ایده آلی که ایجاد میشود میتوانند از با برند های مختلف چینی قرارداد داشته و الکتروموتور را از انها خریداری کنند.

بهترین الکتروموتور چینی

بهترین الکتروموتور چینی بسته به شرایط هر فرد متفاوت است. اینکه شما از موتور خود چه انتظاری دارید برای شما بهترین انتخاب را جور دیگری تعریف میکند. برای مثال برای کاربرد هایی ککه نیازمند تامین توان بالا از طرف موتور میباشد باید سرغ برند کاجیلی، جیلیم و ارسم رفت. اما برای موتورهای با قدرت پایین از برند استریم و ایده آل خرید کنید که علاوه بر قیمت مناسب، نیاز های شما را نیز برطرف میکند.

 

برای مشاوره و استعلام قیمت با کارشناسان ما تماس بگیرید.

اضافه کردن یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد