قیمت خط تولید لوله پلی اتیلن

قیمت خط تولید لوله پلی اتیلن

قیمت خط تولید لوله پلی اتیلن (PE)  یا لوله تحت فشار،  از لوله های نسل جدید هستند و همانطور که از نامش پیداست، لوله ای ساخته شده از مواد شیمیای پلی اتیلن می‌باشد. انواع لوله پلی اتیلن به علت کارایی بالا و کیفیت مناسبی که داشتند خیلی زود جایگزین لوله های چدنی و فولادی در صنعت شدند. مواد پلی اتیلن از پر کاربرد ترین نوع پلاستیک محسوب می‌شود. به صورتی که از آن در تهیه کیسه ها، ظروف پلاستیکی، بطری و لوله پلی اتیلن استفاده می‌شود.

حال در این مقاله به عوامل تاثیرگزار در قیمت تمام شده راه اندازی یک خط تولید لوله پلی اتیلن میپردازیم.

قیمت خط تولید لوله پلی اتیلن

قیمت خط تولید لوله پلی اتیلن

عوامل تاثیرگزار در قیمت خط تولید لوله پلی اتیلن

1- سایز لوله تولیدی

خطوط تولید لوله پلی اتیلن در رده سایز های مختلفی کار میکنند. دسته بندی این سایز ها بدین صورت است:

16 تا 63

63 تا 125

125 تا 250

250 تا 400 ( واحد ها بر حسب میلی متر باشد)

لوله پلی‌اتیلن سایز 16 تا 32 کاربرد گسترده‌ای در صنعت کشاورزی دارد و در سیستم‌های آبیاری قطره‌ای، محصولات گلخانه‌ایی و اتصالات قطره‌چکان استفاده می‌شود. این لوله ها در برابر شرایط محیطی از دوام و ماندگاری بالایی برخوردار هستند‌.

از سایز های 32 تا 63 معمولا برای انتقال آب از منبع تا زمین کشاورزی استفاده میشود. سپس توسط اتصالات مخصوص، آب از این لوله ها به لوله های کوچک تر منشعب میشوند.

سایز های بالاتر بسته به فشار قابل تحمل، برای انتقال سیالات ( آب یا گاز) به صورت پروژه های شهری یا کشوری استفاده میشود.

هر چه سایز لوله تولیدی بالاتر باشد، قیمت تمام شده خط نیز بیشتر میشود. زیرا به تناسب این افزایش سایز، احتیاج به یک میکسر بزرگ تر در ابتدای خط، سیلندر مارپیچ با قطر بیشتر، قالب بزرگ تر و کشنده قوی تر است. به طور کلی با افزایش سایز لوله تولیدی، ابعاد خط نیز افزایش می یابد و منجر به بالا رفتن قیمت تمام شده میشود.

قیمت خط تولید لوله پلی اتیلن

لوله پلی اتیلن

2- کیفیت ساخت در قیمت خط تولید لوله پلی اتیلن

خط تولید لوله پلی اتیلنی از اجزای بسیار زیادی تشکیل شده است. مهم ترین جز یک خط تولید، اکسترودر(سیلندر مارپیچ به همراه گیربکس و موتور) آن است. با توجه به برند استفاده شده برای گیربکس و موتور، قیمت آن دستخوش تغییر میشود. در زمینه سیلندر مارپیچ نیز توجه به این مهم، که سیلندر مارپیچ وارداتی یا داخلی باشد اهمیت زیادی در بحث قیمت دارد. سیلندر مارپیچ های وارداتی اروپایی بسیار هزینه بالایی دارند و گاها قیمت تمام شده آن ها میتواند معادل یک خط تولید کامل ایرانی باشد.

به طور کلی میتوان گفت تمامی اجزای یک خط (حتی شاسی نگه دارنده خط تولید) با توجه به کیفیت ساختشان دچار نوسان قیمت هستند.

در زمینه آهن آلات مورد نیاز، استفاده از  استیل ( برای مثال تانک خنک کننده از جنس استیل) قیمت را بالا می برد درحالی که استفاده از آهن گالوانیزه موجب کاهش آن میشود.

برای اطلاع از قیمت انواع خطوط تولید با ما تماس بگیرید.

021-88001007-7  /  09212546782

اضافه کردن یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد